Zbliża się Dzień Chirstmas

- Nov 03, 2017 -

Zbliża się dzień Chirstmas


Ponad 140 krajów i terytoriów na Ziemi świętuje Boże Narodzenie [1]. Festiwal trwa od 24 grudnia do 6 stycznia drugiego roku i jest najpopularniejszym festiwalem na świecie. Można powiedzieć, że Święta Bożego Narodzenia to światowy festiwal obchodzony na całym świecie.


Boże Narodzenie jest 25 grudnia, ale Święta Bożego Narodzenia obchodzone są 24 grudnia. To tak, jak Chińczycy nie rozpoczynają Nowego Roku od pierwszego miesiąca księżycowego, ale od Nowego Roku.


Świąteczne kartki podarunkowe otworzyły preludium na Boże Narodzenie, już w Boże Narodzenie przed przybyciem ludzie zaczęli rozdawać sobie kartki świąteczne. Jest to powszechnie stosowana metoda gratulacji. Zwyczajem jest wysyłanie pocztówek do siebie nawzajem, zwłaszcza tym, którzy nie mogą się spotykać często lub do krewnych i znajomych w oddali. W Chinach już w pierwszym roku dynastii Song (1086-1093 lat) istniał zwyczaj obchodzący Nowy Rok. W rzeczywistości Chiny wykorzystują karty świąteczne co najmniej 750 lat wcześniej niż obcokrajowcy. Karty świąteczne są najpierw wynalezione i używane przez Chiny.Gdy zbliżała się Wigilia, ulice i sklepy zaczęły się ubierać, okna wypełniały różne świąteczne prezenty, a kolorowe światła były wciągane w struny. Wszędzie kolorowe choinki. Ludzie są zajęci kupowaniem wszelkiego rodzaju prezentów i artykułów spożywczych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wiele rodzin i sklepów przygotowało choinkę w domu przed sezonem świątecznym. Drzewa zwieszane są również z bawełny wykonanej z płatków śniegu, wszelkiego rodzaju wykwintne szykowe drobne upominki zdobione w drzewach. Noc zapada, cała rodzina siedzi przed choinką prezenty siebie Boże Narodzenie, wspólne życzenia Wesołych świąt. Północ, w kościele brzmiały melodyjne dzwonki, kościół rozpoczął uroczystość Bożego Narodzenia, aby uczcić narodziny Jezusa, aby spotkać się z nadejściem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy dzieci śpią śpiącym, nie mogą zapomnieć o powiększeniu butów i gniazdek przy kominku, mając nadzieję, że prezent Świętego Mikołaja wypełni jego buty i skarpetki. Każdego Bożego Narodzenia siedzi na saniach z dalekiej północy, wchodzi do domów z komina i rozdaje prezenty świąteczne, więc dzieci wkładają buty i skarpetki przy kominku w Wigilię. Wiele osób w celu zwiększenia świątecznej atmosfery, ale także naprawdę zaprosić krewnego i przyjaciół przebranych za Świętego Mikołaja, wróciło do domu, do dzieci gratuluje festiwalu i niesie przyniesione dary.


Podobne wiadomości

Produkty powiązane